| MădălinaDinu a întrebat:

Heyhappy o prietena de-a mea vrea sa intre la facultatea de limbi straine din Bucuresti, se gandeste sa invete italiana, spaniola si germana. Credeti ca sunt niste limbi cautate in Romania? Daca nu, ce limbi ar trebui sa invete?

4 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Ar mai fi rusa si chineza, se plateste bine!

| Ruxandra15 a răspuns:

Germana? Stii cat costa un curs daca nu il faci la scoala? Este o limba extrem de cautata in Romania doar ca putini stiu asta du-te sa te angajezi undeva si trece pe foaie ca stii germana. Pot fi alti 200 care stiu franceza dar tu vei fi angajata deoarece este considerata o limba extrem de grea. Spaniola la fel este foarte cautata. Italiana nu prea mai bine franceza. Bine poate face si italiana daca ii place. Sa invete germana poate deveni traducator si ia bani grupa.

| Paun_Alex-Manole_1997 a răspuns:

Da sunt limbi cautate dar ar fi bine sa caute inca o limba mai speciala ceva care nu este cunoscut la noi. Ceva gen chineza.Este cautata si bine platita.

| Razzvy8 a răspuns:

Sunt limbi importante dar nu se compara cu engleza sau franceza dar daca acestea sunt atuurile ei foarte bine de2t sa mearga la ceva care nu se descurca!