| catelulpupy a întrebat:

Hey,sunt pe clasa a 8 a si am ales sa urmez drumul unei cariere militare,deci m-am informat despre absolut tot, insa nu gasesc de ce documente am nevoie pentru dosarul de inscriere. Daca stie cineva si m-ar putea ajuta as fi foarte recunoscatoare.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa clasa a VIII-a poti urma doar liceul militar.
Dupa un liceu, cu bacalaureat, poti urma o facultate pentru ofiteri sau o scoala pentru subofiteri sau maistri militari.
Cu 10 clase te poti angaja ca soldat profesionist.

| darrio2007 a răspuns:

In primul rand sa ai bacul luat si sa ai ceva conditie fizica, chiar daca esti fata.

| NelsonM a răspuns:

Du te la centrul de recrutare intai cu buletinul copile...