| Eʌä a întrebat:

Hey! Am nevoie de putin ajutor, vreau sa dau anul asta la Facultatea de Limbi Straine, la Universitate in Bucuresti, departamentul de Limbi Moderne Aplicate.
Ma intereseaza, cine este student acolo, poate, sau pur si simplu, stie in ce perioada se fac inscrierile anul acesta, si care este media minima cu care se poate intra la Buget la Engleza-Germana?
Multumesc mult anticipat

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "medie minima cu care se poate intra la Buget"!
Media minimă de admitere la ORICE facultate din ţară este 5, 00.

Media cu care se intră la buget/taxă poate varia ( creşte sau scade ) de la un an la altul, în funcţie de mediile & nivelul de cunoştinţe al candidaţilor :)

"Calendar admitere 2016:

Sesiunea IULIE:
13-20 iulie – înscrierea candidaților
21-26 iulie – examene
Data limită de afișare a rezultatelor: 29 iulie
Sesiunea SEPTEMBRIE:
3-11 septembrie – înscrierea candidaților
14-19 septembrie – examene
Data limită de afișare a rezultatelor: 23 septembrie" - SURSA :
http://lls.unibuc.ro/admitere-2016/

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Orientativ, vezi mediile din 2015 la linkul :
http://www.studentie.ro/......e-admitere

| Eʌä explică (pentru bursuc001):

Multumesc. Mai aveam o intrebare, cat este taxa anuala? La facultatea de limbi straine, la Universitate? Nu am gasit inca pe site nimic legat de asta

| bursuc001 a răspuns (pentru Eʌä):

Cu plăcere :)

NU ai căutat unde & cum trebuie;)
Trebuie să faci o căutare pe Google cu titlul : "taxe 2016-2017 universitatea Bucuresti"
Primul, în cap de listă, era linkul corect :D

La Facultatea de limbi străine, taxa de studii este de 3200 lei ( în anul universitar 2016-2017 ) - vezi linkul :
http://www.unibuc.ro/......6-2017.pdf

O zi frumoasă!