| anonim_4396 a întrebat:

happy. As dori sa-mi spuneti cam ce materii contine un profil de stiinte ale naturii, cam cate ore din fiecare materie si care ar fi cel mai bun liceu din Iasi unde l-as putea face. De asemenea, as fi recunoscatoare daca mi-ati spune si media de admitere din anii precedenti. Dau funda celui mai complet si concret raspuns! P.S: Dupa ce termin liceul imi doresc sa ajung medic chirurg (daca ajuta cu ceva) big grin.

2 răspunsuri:
| GoldandSilver a răspuns:

Uite aici:
http://cnprsv.ro/? page_id=33#sn
Funda?

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Păi la liceul de stințe ale naturi sunt cam aceleași materi ca în generală doar că se pune mai mult accent pe istorie, româna, biologie, și cred că si pe chimie și fizică...
Dar ori cum te ajută să intri la facultatea de medicină.
Media este de peste 8...
Și eu vreau să merg la ștințe ale naturi...
În privință cu "care liceu e cel mai bun din Iași", păi nu prea e mare diferența între liceele de stinte...