| infinityskylines a întrebat:

Hey TPU!
Ce profesii sunt misterioase, adica gen: dosare cu persoane ciudate, sa ajut si sa cercetez cazurile oamenilor bolnavi mintal, aflarea secretelor, diferite chestii psihologice etc.
Ma gandesc ce profesie s-ar potrivi mie si nu gasesc. Va rog sa ma ajutati!
Promit funda!

2 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Facultatea de psihologie
Medicina generala si dupa specializare pe psihiatrie( extrem de greu si doar putini oameni poti sa ii vindeci)
psihologie criminalistita( in ro nu este dar gasesti in Anglia specializarea)
Politie
Dar cum zice si Adrian ca peste tot o sa dai de oamenii dus cu pluta daca ai contact cu ei.

| AdrianTzar a răspuns:

Orice profesor ai avea, dacă lucrezi cu oamenii, o să ai parte și de asta, chiar mai mult decât ți-ai închipuit happy