| DennD a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine va rog! Care este diferenta intre universitate si facultate ( sau este acelasi lucru? ) Ce puteti sa imi spuneti despre ele? Dar Despre colegiu ce imi puteti spune. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Traianosik a răspuns:

O universitate are mai multe facultati iar Colegiul are mai multe clase decat un liceu sau o scoala obisnuita. De ex. Scoala are 100 clase (1-12) iar un Colegiu are 110 clase (1-12). Funda?

4 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Universitatea este de exemplu Transilvania adica numele institutiei iar facultatile sunt de ex medicina, sport, etc

| PinkPanther a răspuns:

Orice universitate are mai multe facultati

| Traianosik a răspuns:

Colegiul are mai multe clase decat un liceu sau o scoala obisnuita. De ex. Scoala are 100 clase (1-12) iar un Colegiu are 110 clase (1-12). Si o universitate are mai multe facultati.

| uN23 a răspuns:

In cadrul universitatii sunt mai multe facultati. happy