| alexandra6413 a întrebat:

Vreau sa devin avocat, ce profil sa aleg? Stiinte sociale sau filologie?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Eu am fost la stiinte sociale si m-am transferat din a 10-a la filologie.Alege filologie fiindca e mai usor, stiinte sociale e un profil mai greu.De exemplu, la stiinte sociale faci matematica in toti cei 4 ani, iar la filo doar in a 9-a si a 10-a.La stiinte sociale se da teza la logica care mie nu imi place, iar la filo la latina.Bafta! happy

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Multumesc pentru fundita! succes!

Răspuns utilizator avertizat
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele profile sunt bune daca vrei sa urmezi dreptul. Dupa terminarea facultatii mai ai ceva de invatat pana devii avocat.

| Adry05 a răspuns:

Filologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Studiaza intai Biblia si apoi poti sa te lasi de avocatura. Doar Dumnezeu poate judeca. Dumnezeu creatorul omului e referinta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandra6413):

Legi omenesti pentru rebeli care nu asculta de Dumnezeu. Mult succes. Viata e mult mai usoara pentru cei ce-l iubesc pe Dumnezeu si poruncile lui.

| NotMyFault a răspuns:

Filologie. Aici faci 4 ani latina, ceea ce te va ajuta la facultate.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Filologie O sa te ajute mai mult

| BuffaloSoldier a răspuns:

Filologie

| CristinaCMH a răspuns:

Nu conteaza profilul. Indiferent de ce profil vei urma, trebuie sa alegi facultatea corecta