| Rovana17 a întrebat:

Dacă ați fi la mate info, la ce facultate v-ați duce?

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cea mai bună alegere ar fi o facultate în domeniul IT dar numai dacă te pricepi și te atrage că altfel îți va fi tare greu.
Sunt multe avantaje: salariu bun, găsești loc de muncă și nu te chinui ca la medicină de exemplu (6 ani de studiu + rezidențiat și apoi ești șomer cu diplomă dacă nu ai post într-un spital).

Succes în alegerea pe care o vei face!

| sierra1 a răspuns:

La balet sau scafandri, se pune? hey desigur

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Automatica sau etc.

| Sofer a răspuns:

Facultate în IT și după sa lucrez de acasă.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu m-as duce. In Romania pentru un post bun daca ai facultate se cere experienta. Daca n-ai experienta atunci se cer pile. Daca nu ai nici d-alea esti bagat la un job pe acelasi salariu cu ala care are 8 clase. Daca vrei neaparat un profil care sa fie corelat cu mate-info, atunci m-as duce catre IT.

| siriusblack98 a răspuns:

Pai hai sa dezbatem subiectul copilas si sa vedem de unde ai tras tu aceasta concluzie. De regula oamenii care tind sa arunce cu judecari aiurea fara sa cunoasca, au un nivel de inteligenta scazut. happy

| Nirvanaaa a răspuns:

Politehnica - Facultatea de automatica și calculatoare.

| Ofiintă a răspuns:

Indiferent de profilul liceului, unde m-ar trage inima.
Poți fi la mate-info dacă nu iti place matematica sau informatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Automatica&calculatoare, electrotehnica, mate-info, o sa faci internship si asa gasesti primul job