| superpissy40 a întrebat:

La ce facultate ma pot duce daca as face profilul mate-info sau stiinte ale naturii?

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Poţi merge la orice facultate vrei. Nu contează profilul. Dar preferabil ar fi să mergi la o facultate care să conţină materiile reale, pe care te-ai axa la un profil uman.
Eu vreau la ştiinţe apoi la medicină. Cunosc câteva persoane care au dat la medicină după filologie.
Profilul nu contează foarte mult.
Numai bine!(:

| iflirius a răspuns:

La care vrei, poate medicină sau psihologie? laughing
Nu știu, nu contează profilul, poți merge la orice facultate, dar ca de exemplu dacă ești la un liceu de științe ale naturii o să îți pice mai ușor dacă vrei să mergi la medicină.

| NoName234 a răspuns:

La mate-info poti face ori automantica si calculatoare(hardware) sau facultatea de informatica(software)Asta daca vrei sa lucrezi in domeniul IT.
Suces!