| PsyhoChild a întrebat:

Ieși mai bine financiar de la Drept sau la agenți penitenciari la Târgu Ocna?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Una dintre marele diferente este ca daca absolvi cursurile la Tg. Ocna ai un post asigurat, daca faci dreptul nu, ca sunt pe toate drumurile absoventi de drept. E adevarat ca unii au absolvit la distanta si ii respecti pentru faptul ca nu stiu nimic.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dreptul dar trebuie sa ai bani pentru a profesa ca avocat. La stagiu se cere o suma mare. Te poti face, insa, notar. Si ei castiga bine.

| aditimus a răspuns:

As opta pentru drept.

| SingleForOne a răspuns:

Cred că ieși mai bine din toate punctele de vedere de la drept, față de cealaltă opțiune.