| diAAAa a întrebat:

Imi place biologia! si tot ce tine de anatomia corpului uman! Imi place la nebunie limba si literatura romana! Imi plac insa si multe stiinte socio-umane, psihologia, sociologia...Nu imi plac limbile straine si nici stiintele exacte cum ar fi matematica, fizica, le detest! Ce credeti ca ar trebui sa urmez pe mai departe? Ce facultate? Ce mi-ati recomanda din punctul vostru de vedere?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Poti merge la psihologi,e o facultate frumoasa iar avand in vedere ca iti place anatomia corpului iti sugerez medicina umana sau veterinara daca iti plac animalutele,este si facultate de sociologie, acum gandeste-te care ti-ar place sa o urmezi, pune-le in balanta

| Zenithf a răspuns:

Daca te duci la medicina vezi ca trebuie sa stii si fizica - optica si chimie organica, asta dupa cele ce stiam eu, poate s-au schimbat lucrurile. Poate cel mai bine ti se potriveste psihologia, si cred ca este o meserie de viitor la noi in tare. thinking

| dafna a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti mai mult la meseria in sine, ce crezi tu ca ti s-ar potrivi nu materie de studiu, pentru formarea profesionala va fi nevoie de multe mai mult decat de biologia/limba romana/sociologia.etc invatate in liceu.Degeaba iti place limba romana daca nu te vezi vorbind in fata unui public numeros, degeaba iti place biologia /anatomia daca nu te vezi facand experimente /incizii. Daca ar fi sa lucrezi o viata, in ce loc de munca ai merge de placere? Ce ai fi dispusa sa faci zi de zi si sa nu iti para o corvoada ci dimpotriva sa mergi de placere?