| diAAAa a întrebat:

Am 17 ani...Imi place biologia si tot ce tine de anatomia corpului uman! Imi place la nebunie limba si literatura romana! Imi plac insa si multe stiinte socio-umane, psihologia, sociologia...Nu imi plac limbile straine si nici stiintele exacte cum ar fi matematica, fizica, le detest! Ce credeti ca ar trebui sa urmez pe mai departe? Ce facultate? Ce mi-ati recomanda din punctul vostru de vedere?

2 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Pai cel mai indicat ar fi sa urmezi fac. de med., si eu tot acolo vreau sa ma duc, cu toate ca bio si fizic si chimie am facut numai in clasa. 9 si a 10, dar daca nu se mai dau probleme si doar alea 100 de intrebari e fff simplu atunci.

mai vb si... funda

| PetruDolhescu a răspuns:

Dacă nu-ți plac științele exacte atunci n-ai ce căuta la politehnică. Ai putea face jurnalism, litere, psihologie, relații publice, biologie, medicină. Dacă ești indecisă în privința alegerii facultății. Îți recomand articolul ăsta
http://www.dolhescu.com/2013/02/primii-ani-de-studentie.html
Mult Succes!