| mihulix a întrebat:

Imi poate spune cineva care a fost la finante si banci sau oricare facultate din cadrul ASE daca matematica din primul an e grea? mentionez ca termin filologie si as vrea sa stiu daca as face fata la mate

4 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Da, e foarte grea matematica mai ales la finante si cibernetica. E m1 la nivel ridicat si ti se va parea sf fata de ce ai facut la scoala (nu ai cum sa o intelegi fiindca tu n-ai invatat la scoala foarte multe notiuni). E ca si cum eu ti-as scrie pe tabla in chineza si as avea pretentia sa continui tu.

| Anaaa9411 a răspuns:

Daca termini filologie ce cauti la ASE?

| mihulix explică (pentru Anaaa9411):

Nu e o regula daca termini uman sa mergi tot pe uman si daca termini mate info sa mergi pe real... sunt n cazuri care termina uman si se duc la facultati ce nu tin de uman si invers. in afara de mate nu vad ce alta materie mi-ar crea probleme. eu facut 2 ore de economie pe sapt spre deosebire de mate info care aveau o ora.

| Anaaa9411 a răspuns (pentru mihulix):

N`am zis ca ar fi vreo regula. Ai tendinta sa te bagi in ceva din care nu stii sigur daca iesi. Succes!