| anonim_4396 a întrebat:

Eu termin a 8 a si as vrea sa intru la profilul de filologie sau stiintele naturii, dar mai departe la facultate as vrea la finante banci si nu stiu daca imi sunt de folos aceste profile. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt o loterie.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| mihai69 a răspuns:

Nu-ți folosesc la nimic. La Finanțe-Bănci trebuie să știi foarte bine Mate, Contabilitate, Statistică etc. Mergi la un Liceu Economic!

Răspuns utilizator avertizat
| roxyme a răspuns:

Pai in acceasi situatie am fost si eu...dar nu iti recomnd pentru ca la filologie face mate 2 ani si dupa iti este scoasa, ori mergi la profil real ca trebuie sa face multa mate ori te orientezi spre alta facultate.