| mihulix a întrebat:

Imi poate spune cineva care a fost sau este la profil filologie bilingv engleza cum sunt geografie si istoria Angliei si a Americii predate in engleza? E greu?

Răspuns Câştigător
| Strawberry_3130 a răspuns:

Eu sunt la profilul filologie si facem juma din materii in limba engleza si nu este greu deloc sa inteleg termenii desi am crezut ca va fi al naibii de greu la inceput iar in cazul in care nu pricepem ce spune profesorul ne explica in limba romana acea chestie.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Din cate am auzit e greu si se vorbeste numai in engleza. sad

| mihulix explică:

Eu vreau sa merg la acest profil dar cineva imi spune ca acolo se duc numai aia care fac pregatire din a 1-a si stiu foarte bine engleza. Eu ma descurc dar m-a dat peste cap acea persoana.

| tdr a răspuns:

Nu sunt grele. Mie mi-au placut. Practic sunt un fel de optionale. Acum depinde si de ce profesoara o sa ai.