| PrsRaluca a întrebat:

Imi poate spune cineva care e diferenta dintre translator si traducator? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cuvintele translator si traducator sunt sinonime, doar ca sunt folosite in situatii diferite. In majoritatea cazurilor se foloseste cuvantul traducator atunci cand este vorba de traducerea unui text scris iar translator atunci cand se face o traducere verbala. Numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o diferenta doar ca in engleza in loc de traducator se zice translator.
Difera de limbi dar e acelasi cuvant.
Numa bine.

| hubbabubba_4047 a răspuns:

Pai.translator inseamna in romana traducator.translator(e in engleza)