| loreleila a întrebat:

Imi poate spune cineva va rog de ce materii ai nevoie ca sa devii scenarist sau de ce talente? si mai ales ce materii trebuie sa stiu pentru amitere la UNATC? puppy dog eyes

1 răspuns:
| Drathmnight a răspuns:

Eu am vrut sa dau la actorie dar am renuntat. nu prea imi place ideea sa ajung sa am 6 milioane pe luna, iar teatru pot face si in afara de asta.

daca chiar esti interesata, poti sa te uiti la ei pe site. prin primavara se fac si cursuri la ei.dar se platesc. 70 de lei parca sedinta.

pe site scrie cu ce sa te pregatesti pentru admitere la toate specializarile.

de regula iti trebuie cap, sa stii sa vorbesti si sa ai idee despre specializarea respectiva. nu trebuie sa stii materiile x, y si z, pentru ca e o facultate in care inveti sa traiesti, nu altceva.

bafta!