| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da mai multe informatii despre Facultatea de Finante si Banci si Facultatea de Management Turistic? mersi:*

2 răspunsuri:
| ДdД a răspuns:

Finante si Banci, reprezinta o sectie in cadrul unei facultati. La Bucuresti se cheama ASE (Academia de Studii Economice) in clelalte centre universitare se cheama Facultatea de Stiinte Economice. Toate sectiile au un trunchi comun de cursuri, te specializezi in finante si banci dar asta nu inseamna ca numai in acest domeniu vei putea lucra. Pentru ocuparea unui post, se da interviu, acum sunt multe banci in toate orasele, dar totusi este cam dificil sa gasesti un post la banca, dar depinde cum gandesti, cat de receptiva esti, cat de sociabila esti, cat de mult rezisti la stres.

Despre Facultatea de Management Turistic si Comercial

Facultatea asigura studentilor desfasurarea unui proces de invatamant de inalta calitate,

conceput, conform sistemului Bologna, pe doua niveluri succesive:
- Nivelul I: cursuri de LICENTA acreditate, cu o durata de trei ani, invatamant de zi si invatamant cu frecventa redusa la specializarea Economia Comertului, Turismului si Serviciilor.
- Nivelul II: studii MASTERALE acreditate, cu o durata de doi ani, in domeniul administrarii si negocierii afacerilor, administrarea unitatilor de invatamant si management educational, managementul afacerilor in turism si comert si administrarea si negocierea afacerilor.

Oportunitati in cariera

Facultatea de Management Turistic si Comercial asigura un nivel ridicat de pregatire, ceea ce confera studentilor o gama variata de competente profesionale, permitandu-le dupa absolvire, incadrarea ca specialisti din domeniul administrarea afacerilor.

Facultatea de Management Turistic si Comercial intretine relatii de colaborare cu facultati cu acelasi profil din strainatate si organizeaza schimburi de cadre didactice si studenti cu acestea in cadrul programului "ERASMUS".

Programe de Master

- Managementul Afacerilor in Turism (Acreditat)
- Administrarea si Negocierea Afacerilor (Acreditat)
- Managemetul Afacerilor in Comert (Acreditat)

Sper ca te-am ajutat!:*

| andreea49 a răspuns (pentru ДdД):

M-ai ajutat destul de mult :* multumesc