| DND a întrebat:

Imi puteti spune avantajele si dezavantajele muncii unui inginer viticol? si ce calitati il recomanda pentru aceasta meserie?

2 răspunsuri:
| Alisstor a răspuns:

Avantaje: nu sunt extrem de multi astfel de ingineri calificati in Romania; e vorba de vin.
Dezavantaje: e prea posibil sa fii nevoit sa te plimbi ziua prin caldura verii printre vitze de vie (daca vei face astfel de lucru).
Calitati recomandate: degustatul si cunoasterea majoritatii tipurilor de vin si de vitza din tara.

| DND explică:

Nu e pentru mine e un proiect