| frere a întrebat:

Imi puteți spune mai multe detalii despre facultatea de medicina?

Răspuns Câştigător
| Balalau95 a răspuns:

1. trebuie sa inveti chimie la ultimul greu, si vreau sa spun LA GREU DE GREU
2. o sa lucrezi pe cadavre, nu conteaza specializarea, si psihiatrii lucreaza pe cadavre
3. admiterea e de groaza
4. o sa faci vreo 10 ani de scoala pana o sa fii doctor (6 ani facultatea si 4 ani rezidentiatul)
etc.

insa, la sfarsit, MERITA, o sa o duci bine toata viata si o sa fi respectatwinking

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce anume te intereseaza?
Unde este localizata, ce program are, cat dureaza?
Fii mai explicita, ca sa intelegem ce anume doresti sa aflii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Detalii, adică detaliat, adică foarte elaborat, precis. Cât de multe, căci dorești mai multe. Mai multe decât ce? Pot să îți spun, dar vrea să știu care detalii te interesează. Înveți, memorezi de îți sar capacele. La disecție de cadavru la anatomie în anul 1 pute a formol. Prin anul 5 la chirugie, tai oameni vii cu bisturiul. Unii in pacienții tăi viitori vor muri în spital orice le-ai face și până îi duce la morgă, sunt în grija ta. Mai vrei?

| Eireann a răspuns:

Ce vrei sa stii? Opinia mea personala: e mult de invatat dar sa nu iti imaginezi ca nu ai deloc timp de iesit sau de distractie. Primii 2 ani sunt cei mai grei dar cu rabdare si un pic de efort treci de ei si ajungi la partea interesanta.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Sunt multe fete care vorbesc despre facultatea asta pe you tube, asculta acolo