| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune toate tipurile de ingineri existente?

6 răspunsuri:
| SLexuS a răspuns:

Poti sa citesti aici mai multe detalii -> https://ro.wikipedia.org/wiki/Categorie:Inginerie

| DanielIlie a răspuns:

Dacă nu știi a scrie corect românește, nu vei fi nici pe departe un bun inginer. Succes!

| Ineys a răspuns (pentru DanielIlie):

Nu mai mintii omul. Ingineria nu are nimic de-a face cu limba romana. That's bullshit.

Nu zic ca nu-i trebuie sa stie sa scrie/vorbeasca corect, dar nu e un factor hotarator.

Cough, profesori universitari care incurca "care" cu "pe care" cough si care mai vorbesc in dezacorduri cough.

| DanielIlie a răspuns (pentru Ineys):

Dacă tăceai, filosof rămâneai! Ai grijă și la ticurile verbale și comportamentale de care suferi, ele fiind efectul unor frustrări vechi! Sănătate.

| Ineys a răspuns (pentru DanielIlie):

Ce ticuri verbale nene? Ticurile verbale sunt asa cum le zice si numele VERBALE. Daca tu depistezi ticuri verbale prin scris esti "out of this world" sa zic asa.
Eu ti-am zis ca ingineria n-are nimic de-a face cu limba romana.