| Petrovic a întrebat:

În ce biblioteci sau arhive se digitalizeaza arhiva și se caută voluntari?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate la bibliotecile de copii, dar ma indoiesc ca au nevoie de asa ceva.
Iar la arhive, in nici un caz copii, doar personal calificat, care stiu unde trebuie sa puna actele sau documentele respective si unde trebuiesc inscrise, catalogate samd.
Din pacate, ti-am mai spus, la 15 ani, nu exista munca de birou calificata, care sa se poata da unui copilas.

| minrest a răspuns (pentru Violleta2022):

Draga Katy, ce rost are sa digitizezi carti de copii, din care exista suficient de mulre exemplare incat sa fie dotate cu ele bibliotecile pentru copii?

| minrest a răspuns:

Se digitizeaza ce se poate pierde, cu prioritate. Crezi ca poate oricine sa umble cu asa ceva? Decat un voluntar care nu iti poate face treaba, si iti distruge documente unice, mai bine dai 6200 lei brut unui profesionist, nu crezi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru minrest):

Se accepta adulti, care stiu ce fac, nu copilasi!