| anonim_4396 a întrebat:

În ce domenii pot lucra dacă termin facultatea de relații internaționale? Ce părere aveți despre ea?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Asta e facultate pentru:
1. Visatori/naivi/idioti.
2. Cei cu politicieni de cariera in familie (in special ambasadori) care au deja un post asigurat, doar ca nu trebuie' sa isi faca familia de rusine si au nevoie si de o patalama in domeniu.
3. Parasute care vor sa se cupleze in timpul facultatii cu cineva de la punctul 2 sau eventual vreun profesor.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Din cate am auzit nu e o facultate care sa avantajele prea mult, deși nu prea stiu multe despre aceea facultate cred ca poti lucra ca si consilier pentru proiecte, funcționar in organizatii internationale, analist de politică externă, specialist în relații internaționale, diplomat...

| WolfiePUB a răspuns:

Call-center