Întrebare recomandată | afrodita3333 a întrebat:

Ce job-uri pot avea daca termin "Relatii Internationale si Studii Europene"? In ce domenii pot lucra?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai inutila facultate posibila! Inveti sa nu faci nimic serios. O facultate de care multi se agata, in speranta ca vor avea o diploma.
Singurul modalitate de a te angaja, este sa te afiliezi la un program european pe diferite teme ca : integrarea sociala, sau lucruri ce tin de voluntariat.
Mai poti fi in postura ingrata de a prezenta proiecte europene. Insa omul de "Rand" este satul de aceasta vrajeala ieftina, intrucat de la an la an, nivelul de trai este mai greu. La astfel de prezentari, vin ori oameni din necunostinta de cauza si pleaca, ori cei cu un interes.

Iti spun aceste lucruri intrucat eu termin ASE, dar m-am orientat pe comert, turism si servicii. Deci nu contabilitate. Am prieteni care sunt la Relatii Internationale, si nu se pot angaja tocmai din aceasta cauza. Practic, nu au nici o specialitate la baza, au invatat ce-i aia Europa, si cam atat. Doar cunostinte teoretice

| panther2007 a răspuns:

Lucrezi in domeniul social economic european
Asta inseamna economie, politica, management...cam astea sunt domeniile

| Claudiu709 a răspuns:

Unde se afla aceasta facultate?