| mihaitare123456 a întrebat:

In domeniul naval (pe o nava de croaziera), cine este cel mai bine platit? O functie, un domeniu? Ex. Ofiter 1 telecomunicatii... etc!

Răspuns Câştigător
| Alex96CM a răspuns:

Depinde la ce fel de nava te referi, croazierele "adevarate" pentru cei care iubesc cu adevarat marea se face pe goelete, in general nu sunt foarte mari si au intre 20-40 de cabine si un echipaj format din 5-6 oameni. Pe vasele de croaziera cu sute de locuri este un echipaj mult mai mare, navele avand propulsie. Eu ma pregatesc sa merg la arhitectura navala, si din ce stiu eu pe veliere salariile sunt Capitan>Secund>Operator radio> restul echipajului, depinde de cate lucruri fac fiecare. Pe navele mai cu propulsie Capitan> Mecanic sef> Secund> Operator radio> restul echipajului.