| anonim_4396 a întrebat:

In romania daca ai peste 18 ani si ai diploma de 10 clase, poti merge mai departe cu liceul, fie el seral sau la zi? Argumentati!

2 răspunsuri:
| iacobitza a răspuns:

Da poti merge mai departe cu licel sau seralul.Invatamantul de 10 clase este obligatoriu iar dupa e alegerea ta daca vrei sa mai continui sau nu.Eu iti sugerez sa faci liceul la seral chiar daca ai doar cateva ore pe zi termini cu cu an mai tarziu:-sdepinde de tine daca vrei sa stai un an in plus la scoala:-s eu sincer m-as lipsi bafta

| morningstar a răspuns:

Da, poti face liceul la seral. In general, clasa a 9a si a 10a de profesionala se calculeaza ca fiind una de liceu. Restul poti completa cu liceu la seral, indiferent de varsta. Poti urma cursurile de seral, in general nu sunt pretentii asa mari ca la liceu, la zi. Cred ca este o solutie f buna pentru cei care nu au reusit sa faca liecul la timp.