| anonim_4396 a întrebat:

Inainte imi doream sa devin actrita, dar m-am convins ca nu e o meserie asa sigura.TPU vreau sugestii de meserii.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| TheAce a răspuns:

Cel mai important este sa faci ceea ce iti place. Urmeaza-ti visele, idiferent de ce spun altii. Tu esti stapanul vietii tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Vezi aici,
http://ideideafaceri.manager.ro/......-1442.html
Te pup!

| GeorgianaEuu a răspuns:

Avocat,notar,psiholog,medic(veterinar sau..uman),cantaret,pictor,inginer,desingner,profesor,secretar, contabil, translator, jurnalist happy

| sile03 a răspuns:

Daca iti insiram o lista cu meserii (care presupun ca le gandesti si tu) cu ce te ajuta? Cred ca tu singura ar trebui sa iti dai seama spre ce meserie sa te indrepti. Asta se alege in functie de mai multe criterii (caracterul tau, talent, hobbyuri, etc)

| batybaty a răspuns:

Ai putea fi dansatoare sau cantareata sau profesoara,farmacista, notara, doctorita de copii, veterinara, politista (cel mai bine pentru fata este farmacista asa ne zic noua profesori deci ai putea sa te faci iti deschizi tu singura o farmacie si castigi si bani multi dar si nu te obosesti mult ca nu ai de facut treaba ) funda?