| Joker3134 a întrebat:

Intr-o unitate militara e mult de lucru? Ai mult de lustruit la holuri la toalete etc? Pe fiecare zi faci?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Cand faci instructia de la inceput, DA
or sa stea pe capul tau si or sa se chinuie sa te "distreze" tot timpul
o sa dormi pe apucate si o sa ai un nou scop in viata: cum scap de aici o sa dorm o luna

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Habar nu am, se mai fac exercitii militare, antrenamente, tras la tinta, etc... dar oricum mult mai putina bataie de cap decat in instructie

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu stiu ce intelegi prin "raspundere"
insa nu am trait niciodata intr-o cazarma militara
totusi, STIU anumite lucruri
cum ar fi faptul absolut ca soldatii sunt tot un "echipament" care trebuie intretinut, asa ca, daca nu au nimic de facut se molesesc, deci nu e la fel de dur ca instructia primara, dar nici nu ii lasa sa taie frunza la caini.

Răspuns utilizator avertizat
| Bizon95 a răspuns (pentru Joker3134):

Ospatari, stresul cel mai mic sau absolut deloc dar ciubucul iese

in restul fiecare are stres intr-un fel sau altul

insa pe locul 2 e armata, unde, cat timp nu e razboi, nu ai treaba, iar in Afganistan nu te duci decat daca te oferi voluntar

la jandarmi si la politie ar trebui sa ai dorinta sa chinui pe altii, practic asta e placerea lor principala, indiferent ca s-au bagat pentru salariu sigur si maricel