| usuk a întrebat:

[intrebare grea]
retelistica/securitate online/conexiuni de internet/firewalls/sistemul de operare si securitate
in viitor as dori sa lucrez la o companie antivirus, ce carti mi-ati recomanda pentru a vedea daca as fi potrivit cu aceasta vocatie? ce lucruri ar trebui sa stiu si unde le-as putea gasi?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi la o companie antivirus ai nevoie de programare nu de retelistica.

oricum pentru retelistica cele mai bune cursuri sunt cele de la CISCO. se face cursuri de genul in mai toate orasele mari. Dai si un examen certificat international. Sigur ai sa gasesti si vreo carte cu cursuri de Cisco