| Raymiiiii a întrebat:

Intrebare : NOTAR.Stiu ca multi vor sa ajunga. Dar nu e asa ca se ajunge doar pe pile si bani? Si pe invatatura dar mai putin? Spuneti-mi cam cat cere un notar sa te ia,, pe langa el". Cei care vor sa faca asta sau o fac stiu la ce ma refer.

Răspuns Câştigător
| Poker-Blog.RO a răspuns:

Sunt atat de multi notari pe cap de locuitor incat nu mai conteaza cati bani dai ci este important sa ai pe cineva in familie.
Nu conteaza cati bani oferi, ci acum e vorba despre o saturatie a pietei de notari.
Mai bine te orientezi spre alte profesii.
De principiu e usor sa fii notar, si chiar daca intrii probabil o sa ai cabinet undeva in afara orasului (comuna sau oras foarte mic) unde nu ies asa de multi bani.
Incearca avocatura de business...
FUNDA?

1 răspuns:
| Overdose a răspuns:

Sincer să fiu, din câte ştiu, cred că e foarte greu, dacă nu eşti dispus să plăteşti corupţii sau să dispui de nişte pile mari în industrie. Totuşi, mult succes!