| anonim_4396 a întrebat:

La 26 de ani vi se pare ca e prea tarziu sa incepi o cariera noua?

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cum poti spune asa ceva? Zici ca ai 90 de anilaughing Nu e tarziu, am intalnit oameni care dupa ce ieseau la pensie, isi dadeau seama ca altceva decat ce au facut le placea si au inceput o noua cariera, asa ca la 26 de ani... Unii la varsta asta termina studiile, incep prima cariera, de ce ar fi tarziu sa o incepi pe a doua?

| elena a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa faci ceea ce-ti place profesional sau pentru bani mai multi. Daca vrei sa muncesti nicio varsta nu este prea tarzie. Omul are o ambitie de-a dreptul iesita din comun cand vrea sa realizeze ceva pe plan personal sau profesional, ca sa-i fie lui bine iar aici varsta nu conteaza. Esti asa de tanara, ai viata mult, mult inainte mergi pe calea ce ti-ai ales-o, vei avea succes iti garantez...am un nepot are 25 de ani, a intrerupt liceul in clasa a XI-a si a plecat de-acasa, a stat la o "gagica" pana pe la 20, este pasionat de PC si s-a specializat in acest domeniu, a cunoscut o fata pe mess, s-a mutat la ea, a facut un copil, s-a casatorit, si-a prins nevasta in pat cu altul, a lasat-o, a revenit la parinti, a facut la seral clasele XII si XIII, iar acum da bacalaureatul si urmeaza facultatea, este devreme, este tarziu pentru el? Diferenta de un an intre voi si ce diferenta in viata, deci nu este tarziu si nici prea tarziu niciodata pentru a o lua de la capat. Iti doresc multa bafta.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu.

| DMV a răspuns:

Maica-mea la 48 de ani a inceput intr-o cariera cu totul diferita cu ce facuse pana atunci. De un an e cea mai buna din tara la ceea ce face.

Shin
| Shin a răspuns:

Daca ai talent la ce voi urma sa faci, niciodata nu e prea tarziu.
Multa bafta, Shin.

| Ecaterina a răspuns:

Niciodata nu e tirziu pentru a incepe ceva mai ales daca iti doresti acest lucru cu ardoare.

| jedi_7867 a răspuns:

Intr-un orasel de provincie o batrana implineste vasta de 100 de ani. Un ziar care aflase despre eveniment trimite o reporterita sa-i ia un interviu. Dupa mai multe intrebari, reporterita o intreaba:
- Acum la implinirea varstei de 100 de ani aveti vreun regret?
Batrana ii raspunde:
- Daca stiam ca voi trai 100 de ani, ma apucam la 60 sa invat sa cant la vioara. Acum as fi avut 40 de ani de cantat.

Niciodata nu e prea tarziu. Mai bine traiesti cu adevarat 5 minute decat sa dormi o viata intreaga!
Cum spune Hugh Macleod "If you can express your soul, the rest will cease to matter"
http://www.gapingvoid.com/Moveable_Type/archives/004851.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. nu e tarziu.niciodata nu e tarziu un nou inceput.succes in a-ti gasi ceva ce vei face cu placere si care sa te satisfaca si profesional si financiar.bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 69 de ani si tot ma gindesc la o cariera noua big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cei care termina facultatea pe la 25-30 de ani...si nu isi gasesc un loc de munca in domeniul pe care l-au invatat atatia ani...si trebuie sa faca altceva pentru a supravietui... ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar la 41 de ani? Ce spui, mai ai cuvinte! Culmea este ca am avut si succes intr-un domeniu total diferit adica facultate drept dupa care facultate ingineri... Iar acum dupa 5 ani sunt super multumit de alegere si de faptul ca am luptat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai dorinta si puterea de a invata intr-adevar atunci nu-i nicio problema cu varsta.
Grav e daca vrei sa faci o scoala pe bani ( eventual banii parintilor ), doar ca sa-ti creasca salariul. Asta e un lucru imoral, care, in Romania, se practica la greu, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu e prea tarziu. oricand poti sa inveti happy multa bafta si sa auzim de bine. iti recomand un site drag mie, folderjobs.ro, aici poti sa gasesti orice job vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu e prea tarziu. oricand poti sa inveti happy multa bafta si sa auzim de bine. iti recomand un site drag mie, folderjobs.ro, aici poti sa gasesti orice job vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu e prea tarziu. oricand poti sa inveti happy multa bafta si sa auzim de bine. iti recomand un site drag mie, folderjobs.ro, aici poti sa gasesti orice job vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu e prea tarziu. oricand poti sa inveti happy multa bafta si sa auzim de bine. iti recomand un site drag mie, folderjobs.ro, aici poti sa gasesti orice job vrei.

| silvia_2359 a răspuns:

Dca vrei poti sa faci orice si oricand, indiferent de varsta.Doar vointa sa ai.

| angel10 a răspuns:

Sti tu zicala aia: "Mai bine mai tarziu decat niciodata"?!
Bafta!

| 2311 a răspuns:

Niciodata nu-i prea tarziu. Spre exemplu eu, am activat ca invatatoare, iar de anul acesta sunt psiholog scolar. Deci: imi cladesc o noua cariera! Sunt chiar entuziasmata! Iti doresc mult succes! Merita!