| Mihaimihai1234 a întrebat:

Salut baieti, intrebare pentru voi, e tarziu daca la varsta de 24 de ani sa iti incepi cariera de tenismen profesionist avand toate resursele si oportunitatile de a incepe un sport bine pus la punct?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mult prea tarziu. Se invata de mic acest sport, acum nu mai asimilezi cunostintele ca la 7-8 ani, sau mai devreme.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu estr târziu, este foarte târziu.
Dacă ai bani din ce trăi, ca să îți petreci toată ziua pe terenul de tenis cu un antrenor de campioni, ai o șansă din zece mii.

| Holiday a răspuns:

Nu e prea clara intrebarea. Daca pana acum te-ai antrenat, dar n-ai jucat in turnee profesioniste, poti incepe s-o faci daca ai ocazia. Dar sa te apuci acum de tenis si sa speri sa ajungi sa joci in turnee profesioniste, e exclus.

| siriusblack98 a răspuns:

Cum poti incepe prin a deveni direct profesionist la ceva? Eu pot face legatura cu ce ai vrut tu sa spui, dar intrebarea formulata astfel suna aiurea.Anyway,eu zic ca da, este destul de tarziu.In unele sporturi chiar conteaza varsta la care incepi, tenisul face parte din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E târziu pentru a mai deveni profesionist.