| anonim_4396 a întrebat:

Este tarziu sa incepi o cariera in sport la 24 de ani? Sau neaparat trebuia de la o varsta frageda?

11 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce înțelegi prin "o carieră în sport", și despre ce sport vorbim?

Dacă te referi la a te apuca de un sport de la zero și a ajunge la un nivel de performanță internațională, atunci aproape sigur este prea târziu pentru majoritatea sporturilor... poate doar cu excepția unor sporturi care nu necesită performanțe fizice extraordinare (de genul golf).

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Despre tenis este vorba. Am conditie fizica relativ buna, am mai practicat sport cand eram mic dar m-am lasat.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce înțelegi prin "carieră"? Să câștigi turnee internaționale?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Ar fi un vis frumos laughing Dar daca este posibil, da. Problema este ca antrenorii prefera sa invete copii de la 7 ani pana la 18 maxim. Eu avand 24 nu stiu daca isi vor da silinta sa ma invete.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă tem că la 24 de ani realist vorbind nu mai poți spera decât să joci tenis ca hobby și nimic altceva.

Doar nu-ți imaginezi că te apuci de tenis de la zero la 24 de ani și în doi ani ești capabil să bați vreun jucător din top 100.

| Lukasssz a răspuns:

Depinde de sport. Dacă vrei să ajungi wrestler in 3-4 ani poti semna cu companii importante precum WWE,AEW, AOH, TNT, ROH, ID, etc...Totul tine de tine, trebuie să muncești, muncești si iar sa muncești. Mai trebuie să sti sa cochetezi si cu actoria, sa iti meargă gura si sa stii si engleza la perfecție!

| Caro34 a răspuns:

Pt nimic nu e tarziu! Numai ai grija la ceea ce iti doresti fiindca trebuie sa si muncesti pentru asta. Stii ca "in nimic nu investim mai mult ca in slabiciunile noastre...", deci mult noroc!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ce ti-ar place sa faci?

| MihaiSpeedster a răspuns:

Depide ce sport vrei sa faci, ca daca vrei sa te apuci de tir cu arcul nu e tarziu. Ai nevoie de niste ani sa dezvolti abilitatile tehnice de care ai nevoie, ca sportul nu inseamna numai efort fizic. De exemplu la curling nu trebuie anduranta fizica, dar aia au practicat ani de zile pana cand au ajuns sa manuiasca pietroaiele alea asa bine.

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaDeea94 a răspuns:

Dacă ești bun și determinat nu e târziu niciodată.