| DaTRoll a întrebat:

La admiterea de la universitatea politehnica din București la ce materii se dau examene?

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

In functie de facultatea spre care optezi, matematica, fizica, chimie si economie.

La cele de top (automatica, telecomunicatii etc.) matematica si fizica obligatoriu

1 răspuns:
| WAYNEZ a răspuns:

Matematică(Algebră și Analiză) obligatoriu și la alegere între Fizică(Mecanică, Electricitate și Termodinamică), Chimie, Geometrie și Economie.La Automatică și Electronică vei da Matematică(Algebră și Analiză) și Fizică(Mecanică, Electricitate și Termodinamică).