| RandomStudent a întrebat:

La facultatea ase din Bucuresti( http://www.conta.ase.ro/ )ce materii sunt, cum este acolo? Si se da admitere cum este la politehnica(si cum se calculeaza admiterea)?(m-am uitat pe site si nu am vazut nimic legat de asta)

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

La Politehnica te sfătuiesc sa te duci doar dacă îți place foarte mult matematica și fizica pentru ca numai asta o sa faci.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Caută ghidul de admitere, găsești toate informațiile de care ai nevoie.
Materiile sunt legate de mate, economie și alte domenii in măsura mai mică. Nu e greu dar nici foarte ușor, in fond nicio facultate nu e ușoară ca de aia e facultate.
Nu se da examen de admitere, se intra pe baza de dosar, îți trebuie un eseu motivațional și medie destul de mare dacă vrei la o facultate de top de acolo. Am înțeles ca anul asta s-a luat in considerare și media de la bac, probabil ca la anul va fi la fel dacă nu se mai schimba ceva.

| RandomStudent explică (pentru Bondarel99):

Intreb ca sa ma interesez din timp, sunt abia a 11-a, o alta optiune ar mai fi politehnica la automatica si calculatoare, sau ingi erie electrica(mai probabil automatica)

| RandomStudent explică (pentru Bondarel99):

Tare, si da imi plac, pe partea opusa urasc romana si cele legate de toceala(biologie istorie etc)

| Bondarel99 a răspuns (pentru RandomStudent):

Atunci poți începe sa te Pregătești cu câteva luni înainte ca o sa dai examen din mate și fizica.

| RandomStudent explică (pentru Bondarel99):

Deja bacul la mate si fizica sunt ca un fel de pregatire, si da, o sa ma pregaresc si dupa bac

| Bondarel99 a răspuns (pentru RandomStudent):

Bafta!

| RandomStudent explică (pentru Bondarel99):

Multumesc happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru RandomStudent):

La Politehnica te sfătuiesc sa te duci doar dacă îți place foarte mult matematica și fizica pentru ca numai asta o sa faci.