| IonuţR1995 a întrebat:

La angajare, cand ti se cere printre acte si extrasul de cont, trebuie extrasul de cont din ultima luna, nu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice extras este bun, iti cere extrasul de cont pentru numarul contului, probabil salariul se va depune in acel cont.

| darrio2007 a răspuns:

Nu conteaza care este.Pe contul acela iti vireaza salariul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este vorba de extras de cont ci o dovada a exitentei contului pe numele tau si care sa contina IBAN-ul (un sir de cifre si litere format din 24 de semne). La banca la care am lucrat eu ultima data, fetele stergeau partea de extras si ramaneau doar aceste date. Aceasta dovada este valabila cu orice data.

| neutrino a răspuns:

Extrasul de cont nu poate fi cerut la angajare. Daca nu ai cont, nu te angajeaza?

| ALGator a răspuns:

Extrasul de cont? La angajare? Asa ceva e confidential!

| AtomiX a răspuns:

laughing iti cere extrasul de cont (daca ai card) pentru codul IBAN, ca sa iti puna salariul pe card.