| sweetys a întrebat:

La brd îmi pot da extrasul de cont pentru angajare online? Dacă da, unde trebuie sa intru?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

NU este indicat sa-ti dai extrasul de cont altor persoane!
NIMENI nu trebuie sa stie cati bani ai tu in contul tau!

Mergi la banca si le ceri numarul exact a contului aferent persoanei tale (inclusiv numele tau), unde sa vireze angajatorul salarul tau.

Contul tau iti poti da si scris manual, cu conditia sa-l scrii corect /exact.
Acesta previne orice comunicare a soldului contului tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, îți pot da extrasul de cont pentru angajare. La oricare angajat al băncii disponibil, mai puțin la casierie. Acolo lucrează doar cu numerar, schimb valutar, depuneri etc. Să ai buletin la tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La oricare angajat care oferă consultanță pentru persoane fizice. După câte știu eu, sunt mai mulți angajați care unii se ocupa numai de partea juridică, alții de partea "fizică".