| anonim_4396 a întrebat:

La București Umfcd se da admiterea din chimie, biologie si fizica, toate trei?

1 răspuns:
| Ihvnnm a răspuns:

Buna! Dacă dai la facultatea de medicină / stomatologie / balneofizio / asistență medicală generală/ tehnica dentara, ai obligatoriu bio si la alegere între chimie si fizica. Dacă dai la farmacie, ai obligatoriu chimie si la alegere între anatomie si biologie vegetală.
Dacă ai nevoie de mai multe informatii, poti intra pe site-ul universitatii - https://umfcd.ro. Succes!