| Mariaeliana1010 a întrebat:

Buna! Știe cineva dacă pentru admiterea la UMFCD 2023 a devenit obligatoriu de dat admiterea la fizica și chimie? Am intrat pe site ul lor, însă nu am găsit ceva concret. Stam ca in anii trecuți puteai alege între fizica și chimie.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai trebuie oricum se le stii super bine pe amandoua, ca oricum le faci in facultate, chiar daca nu sunt obligatorii amandoua la examenul de admitere.
Inca nu s-a anuntat nicaieri ce obiecte se vor da anul asta la examen si daca este sau nu obligatoriu ambele, dar este bien sa fii pregatita la ambele, fiindca vei avea nevoei ca de aer de chimie si fizica.