| tudorboy_8929 a întrebat:

La cati ani pot sa ma casatoresc?

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Conform legislatiei la 18 ani, dar nu prea este indicata aceasta varsta, indicat ar fi 22-23 la fete si 25-26 la baieti.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fiecare tara prevede in legislatia ei o varsta minima legala. Dar varsta minima legala nu corespunde cu varsta potrivita unei asemenea etape. Pentru mine, casatoria ar trebui sa fie luata in calcul incepand cu varsta de 24 de ani.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cand crezi u ca te simti pregatit happy
Eu zic dupa 20 de aniwinking
Nu ai de ce sa te grabesti happy

| botafogo a răspuns:

Varsta minima legala cu acordul parintilor este de 14 ani. Dar eu zic ca este indicat sa te casatoresti cand vei avei propriul tau salariu propria casa. cel mai indicat este la varsta de 24-25 de ani

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Cand iti vei putea sustine familia.Nu te casatoresti fara serviciu, bani, casa etc.

| MoNsTeR a răspuns:

Fetele la 16 si baietii la 18(dar nu este indicat la varsta asta ai vreme dupa ce termini studiiile si esti cat de cat pe picioarele tale)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandabil dupa 20 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In orice caz, atunci cand vei sti sa-ti raspunzi si singur la aceasta intrebare vei fi indeplinit macar una dintre conditiile "casatoririi": aceea de a-ti rezolva problemele si nedumeririle.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vrei tu, dar sa indeplinesti conditia absolut necesara de a avea si partener/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cati ani vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca o fata ar fi bine sa se casatoreasca la varsta de 24-25 si el 29-30...eu sper ca la 25 sa ma casatoresc si pana atunci sa-mi traiesc viata asa cum imi doresc...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani barbatii si 16 femeilehappy

Răspuns utilizator avertizat
| mikaela1993 a răspuns:

Normal la 18 ani

| Badea_Yoana_1990 a răspuns:

| Nadea19931616 a răspuns:

Eu socot ca la 18 ani e potrivit sa te casatoresti.