| maftei342132 a întrebat:

La cati muncitori este nevoie de un maistru intr-o fabrica?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde. La noi este un maistru la 31 de oameni.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cate sectoare si departamente are fabrica.
Unele fabrici foarte mari au 1 maistru la 200 de muncitori.
De maistrii si ingineri nu este nevoie sa ai prea multi, ca astia doar supravegheaza productia si muncitorii, fiind inlocuiti cand ies ei la pensie (dupa implinirea varstei de 65 de ani).
In companiile mici nici nu exista maistru, fiind suficient ca unul din muncitori sa detina si functia de Sef de Echipa.

| maftei342132 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca e out topic dar tu stiu ca ai fost la psiholog intr-o perioada ziceai ceva de medicamentatie, eu ma informez din 10000de parti sa aflu adevarul cunosti ceva medicamentele astea gen cipralex, xanax posibil sa incetineasca procesul de vindecare pe motiv ca fac mintea sa fie mai "saraca in ganduri"?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cât de automatizată fabrica.