| mikutzzza1000 a întrebat:

La ce facultate ar trebui sa dau pentru a avea o meserie ce necesita sa calatoresc mult prin diferite tari, orase?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice facultate, intri în politică și pleci în toată lumea pe banii noștri!
Pa, pa.

| AdelinaC a răspuns:

La geografie si daca inveti si o limba straina poti deveni ghid turistic

| DanaQ a răspuns:

Depinde de atributiile job-ului, nu de facultatea absolvita. happy Acum nu prea mai conteaza ce facultate ai facut, numai sa ai una si sa nu fi trecut prin ea ca... lebada prin apa. tongue Daca vei acumula suficient de multe cunostinte in domeniul tau de interes, dupa ce termini facultatea aleasa, cu siguranta iti vei gasi un job bun care sa includa si aceasta optiune - calatoriile in interes de serviciu. Succes!winking

| DanielaMe a răspuns:

Cred ca la Litere, inveti limbi straine si calatoresti :*

| flor1ana a răspuns:

Ai putea sa dai la academia tehnica militara, la serviciul de informatii externe (sie) tongue

| Andrutza_2790 a răspuns:

La o facultate de turism. Sper ca ti-am fost de folos.Succes