| biby29 a întrebat:

La ce facultate si ce profil sa ma inscriu peste cativa ani daca vreau sa lucrez la protectia consumatorului?

10 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La universitatea Bioterra (Bucuresti), controlul si expertiza produselor alimentare.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

La facultatea de medicina veterinara, Domeniul INGINERIA PRODUSELOR ALIMENTARE, Specializarea CONTROLUL ŞI EXPERTIZA, PRODUSELOR ALIMENTARE.
Cel putin asta e denumirea specializarii la facultatea de medicina veterinara din bucuresti.
Asta e adresa lor: http://www.fmvb.ro/

| adeana a răspuns:

Poti face Facultatea de Drept ca sa inveti legile ce trebuie aplicate si respectate, poti face Sociologie pentru a analiza si solutiona problemele consumatorului, pentru a putea rezolva conflicte aparute intre consumatori sau consumatori si producatori sau prestatori de servicii. Poti face si Chimie sau Biologie.
In zilele noastre, studiile pot fi din multe domenii, mai greu e sa ajungi sa lucrezi acolo unde iti doresti pentru ca trebuie sa stii pe cineva care sa te recomande happy

| Leea1234 a răspuns:

Gata am aflat!
institutia se numeste BIOTERRA!
facultatea este: inspectie si legislatie fitosanitara si zooveterinara

| Leea1234 a răspuns:

Am un var, care a terminat caceasta facultate, si acum lucreaza ca inspector veterinar (cam asa ceva)verifica carnea si preparatele din carne!
succes!

| kayan a răspuns:

La academia de politie... poti sa protejezi ce vrei tu dupa aia...

| irynna a răspuns:

Universitatea Bioterra Bucuresti, facultatea Controlul si Expertiza Produselor Alimentare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ai putea opta pentru medicina veterinara k acolo au o specializare cpa. Fac. este pe Splaiul Independentei si stiu ca au sigur.Multa bafta!

| alexbzalex a răspuns:

Da la fac de medicina veterinara acolo vreau si eu sa dau dar ca medic veterinar

| unomprintreoameni a răspuns:

Economist si jurist! Fa-le pe ambele in paralel!