| lulugabi a întrebat:

La ce medie se ia premiul 2? eu pana acum am media 9.00 iau premiul 2? repede un raspunsbig grin

14 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Asta depinde de fiecare scoala.La mine la liceu cel cu prima medie ia premiu I, al doilea premiul II, al treilea III si tot asa, iar in generala se lua acelasi premiu daca nu era diferenta mai mare de 10 sutimi. Oricum cu 9.00 nici mentiunea III nu se dadea:-|... da' stai ca mai ai pana se termina scoala ca mai sunt tezele, lucrari, greul de-abia acum incepe.Ia si invata mai mult daca ai asa pretentii!

| skama18 a răspuns:

Cu media 9 poti lua doar mentiune. daca ai colegi care au medii mai mari de 9

| ZoeyMe a răspuns:

Daca numai o medie din clasa este mai mare decat a ta(pot sa fie mai multi elevi cu aceeasi medie) atunci vei lua premiul II.Se face in functie de cine are media mai mare.

| aliceinchains a răspuns:

Depinde de ceilalti, ca daca sunt in clasa 10 cu media peste 9 si ceva, sa spunem, nu mai iei nimic. Dar se poate intampla sa existe putine medii si peste 9. In orice caz, premiul nu are nici o importanta, nu te mai ghida dupa asta.

| Kyrie a răspuns:

La 5 ce iei? laughing

| Clauvdgg a răspuns:

Deci nu asa se face.
Cine are cea mai amre medie primeste locul 1.
Apoi cel dinaintea lui locul 2 si tot asa...
eu am luat locul 3 cu media 9.85 straight face

| eu4you a răspuns:

Depinde de cat de mult sunt colegii tai deasupra ta.Eu,anul trecut, cu media 9.89 am luat prima mentiune, si cea mai mica mentiune a fost de 9.83.In rest, premiile au fost asa:
Premiul 1: Nota 10.
Premiul 2: 9.99-9.94
Premiul 3: 9.93-9.90
Si in rest mentiuni pana la 9.83.
Depinde de fiecare clasa! Daca de la tine din clasa media 9.00 e cea mai mare poti sa iei si premiul 1.Acum nu cunosc situatiile colegilor tai ca sa pot face un clasament concret.Dar, ti-am zis, asa a fost clasamentul la noi in clasa anul trecut.

| mariuseu12 a răspuns:

Cu media 9 sigur iei premiul 2 daca nu poate prmiul 1 depinde

| Smiiiley a răspuns:

Depinde! Daca sunt colegi cu medii mai mari decat ale tale e posibil sa iei mentiune sau ..nimic!happy.Eu am avut media 9.78 in a8-a,si am luat mentiune!

| Lyiia a răspuns:

Buna!
Premiul 1 -intre 9, 50 si 10
Premiul 2 -intre 9, 00 si 10
Premiul 3 -intre 8, 50 si 9, 00
Mentiune -intre 8, 00 si 8, 50
Deci daca ai media 9, ai premiul 2.
Sper ca te-am ajutat!

| Niki9 a răspuns:

Depinde de scoala/diriginte... De ex la mine lua locul 2 al doilea din clasa chiar daca avea 9.80 sau 8.99.

| Execution a răspuns:

Da de obicei premiile 2 se iau de la nota 8.50 in sus,

| Teoxutzu a răspuns:

Depinde de ce medii au ceilalti. Daca ai a doua cea mai buna medie din clasa esti pe locul 2. Funda?

| RackelJones a răspuns:

Daca ai a doua cea mai mare medie din clasa!

Daca vr-unul din colegii tai are media mai mare, iei premiul 2. Daca mai sunt doi cu medie mai mare...iei permiul 3.

Asa e in clasa mea! Eu in clasa trecuta am avut permiul 1, dar media mea era 9, 92.

Cu media ta poti lua orice premiu! Depinde de colegi!

Intereseaza-te si afla ce medii au colegii tai!