| MysticWayz a întrebat:

La ce obiecte se da admiterea pentru Academia De Politie?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Probele sportive si pshiho care sunt eliminatorii si apoi lb rom [gramatica fff bine] lb straina si istorie. bafta. sa styy ca e fff greu si concurenta ffff mare. bafta

6 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Eu stiu ca la romana, engleza si istorie, pentru ca si eu vreau sa dau acolo

| eugem35 a răspuns:

Spaga mare se da

identitate
| identitate a răspuns:

Pe langa probele eliminatorii se da examen la gramatica lb. romane (desi nu se vede big grin), o limba straina la alegere, istoria romanilor(test grila, asa ca trebuie sa stii la perfectie mai ales fiecare data, an e. t. c.).
Din pacate, pe langa faptul ca sunt foarte putine locuri si foarte multi candidati, doar 1% din ele raman muritorilor de rand, restul fiind rezervate copiilor sefilor din politie, judecatorilor, avocatilor, etc.
Si chiar daca reusesti sa intri trebuie sa-i suporti pe toti acesti besinosi. Politia, atat in cazul academiei cat si in institutie, nu e ceea ce ar trebui sa fie ci e doar o cloaca plina de "gunoaie".
Iti recomand cu caldura alta meserie...

| Sofffie a răspuns:

Se da proba sportiva, psihologica, scrisa(mate si romana)

| Monique_3125 a răspuns:

Buna! Ed.fizica,lb.romana,o limba straina(nu neaparat engleza)si istoria!
Pt mai multe informatii, intra pe www.academiadepolitie.ro
:)

| banzicarul a răspuns:

Istorie, romana si engleaza... FUNDITAAA