| dsdds a întrebat:

La ce profil si la ce liceu ar trebui sa aplic pentru a putea intra sa fac " Scoala de Piloti Comercial "?

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Matematica / Fizica
*************************************************
SCOALA DE AVIATIE CIVILA
Conditii de admitere:
-cunoastere a limbi engleze - proba eliminatorie
- matematica (algebra, analiza matematica, geometrie, trigonometrie
- fizica (mecanica, elemente de termodinamica si fizica moleculara, electricitate si magnetism)

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| edoppler a răspuns:

Examenul de admitere e compus din proba de mate, fizica si engleza(scris+oral). Deci, cel mai bine ar fi sa urmezi profilul mate info sau stiinte bilingv engleza. happy Te vor ajuta mult. Succes! Cer senin! happy