| Peace13 a întrebat:

La ce se da sesiune la facultatea de drept? Inca nu sunt studenta, e doar o curiozitate.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Examenele difera in functie de facultate si de sesiune. In prima sesiune din anul 1 se dau examen la Drept Civil, Teoria generala a dreptului, Drept Constitutional, Introducere in dreptul roman și Istoria dreptului Românesc

1 răspuns:
| aliipt99 a răspuns:

Mai adaug la raspunsul de mai joi: o limba straina, justitie, o sa ai si sport dar nu se pune ca un credit. oricum trebuie sa iei si acolo admis.Anul 1.