| anonim_4396 a întrebat:

La faculatea de litere, specializarea engleză-română, trebuie neapărat să știi engleza la perfecție? Nivelul meu de engleză este B1 (mă apropii de B2). Credeți că mă pot descurca cu acest nivel?

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Trebuie sa ai bani
eu asa am vazut prin facutatile prin care am trecut daca am avut buzunarul gros am trecut de orice problema
mai ales la privat

| dinaprilie a răspuns:

Nu, nu trebuie!
Da, te poti descurca in primul an. Ilterior trebuie sa faci progrese.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e destul, o sa lucrezi la nivel c1 poate din anul 2, nu stiu. Dar trebuie sa ajungi la nivelul ala pana la final.