| ANONYMBOSS293 a întrebat:

La facultatea de informatica din Bucuresti trebuie sa dau la admitere proba la 3 materii, informatica, matematica si calculatoare sau doar la una singura? Stie cineva vreun site unde pot vedea subiecte tip?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pentru domeniul informatica, obligatoriu va trebui sa rezolvi subiectul de informatica si, la alegere, unul din cele 3 subiecte de algebra, analiza matematica, geometrie/trigonometrie--- vezi in link:http://fmi.unibuc.ro/......I_2016.pdf