| Larisang a întrebat:

La facultatea de litere engleza - italiana se studiaza si limba latina? Daca da ce nivel de pregatire trebuie sa am la latina? Se ia aceasta materie da la inceput?

1 răspuns:
| Ketch a răspuns:

Depinde de facultatea la care mergi, dar cel mai bine ar fi să te reorientezi în alegerea facultății. La cum evoluează tehnologia, în viitorul nu foarte îndepărtat (10-15 ani) tehnologia va fi atât de avansată, încât soft-urile inteligente vor înlocui translatorii/interpreții. Și îți spun eu asta, unul care a vrut și el la litere. Gândește-te mai bine. Baftă!